Tutvustus
Jäätme prügikast “Kuubik II 4x70l,1x35l”
Mida rohkem inimesed tarbivad, seda rohkem tekib jäätmeid.
Jäätmete probleemist ei saa lahti neid niisama ära visates.
Tänapäevase tehnoloogiaga saab kasutuks muutunud pakenditest valmistada uusi tooteid ja kõik eeldusel, et pakendijäätmeid eraldatakse muust prügist.
Üks heategu keskkonna jaoks on kindlasti prügi sorteerimine, sest nii on võimalik prügist uusi asju toota ehk materjale taaskasutada. Kui taara kogumine ja tagastamine on muutunud aastatega normiks ning elementaarseks, siis sama võiks toimuda ka muu prügiga.
Prügi saab sorteerida 5 erinevaks liigiks – biojäätmed, papp ja paber, metall ja plastik (so ka pakendid), klaas ja olmejäätmed.
Biojäätmeteks on toidujäätmed, munakarbid, lõikelilled ja paberkäterätid.
Papi- ja paberikonteinerisse võib panna ajalehed ja printeripaberi, raamatud ja ajakirjad, pappkastid ja muud paberpakendid.
Metalli ja plastiku konkreinerisse, so ka pakendi- või segapakendi konteinerisse, võib panna plastpudelid, tetrapakendid, jogutritopsid, metallpurgid ja kaaned ning kilekotid.
Klaasi alla kuuluvad klaaspudelid ja klaaspurgid.
Olmejäätmetesse saab panna kõik ülejäänud prügi, kuid siiski ei tohi prügisse visata ravimeid ning ohtlikke jäätmeid.
Prügi sorteerimisel on mitmeid plusse. Esmalt aitab see vähendada prügiarveid, kuid ka aitab kaasa puhtama keskkonna loomisele, sest sorteeritud prügi on võimalik taaskasutada ja paremini käidelda.