You are currently viewing 10 lõbusat tegevust, mida talvel õues lastega teha

10 lõbusat tegevust, mida talvel õues lastega teha

  • Post category:Ideed

See, et käes on külm ja lumine talv, ei tähenda, et vana hea õues käimine peaks jääma tahaplaanile. Värske õhk ja väljas viibimine on talvel sama teretulnud kui kõikidel teistel aastaaegadel.

Põhimõtteliselt eeldab lastega talviste õuetegevuste nautimine õige varustuse olemasolu. Riietage lapsed pealaest jalatallani soojadesse ja veekindlatesse riietesse ning näete nende roosade põskede vahele laiuvat rõõmsat naeratust.

Kui olete valmis talveilmale vastu minema ja iga ilmaga väljas toimetamise rõõme nautima, siis siin on meie 10 parimat talvist tegevust lastele…

1. Tehke talvine lõke.

Kes meist ei oleks nautinud sumedat suveõhtut sooja lõkke ääres mõtteid vahetades, kuid talvine lõkke tegemine ei tule tihtipeale paljudele mõttesse. 

Tehke lume sisse mõnus lõkkease ja süüdake talvine lõke, mis soojendab teid meeldivalt ja trotsib ka kõige krõbedamat külma. Varustage ennast lisaks soojade tekkidega ja suure termosega, mis on täidetud oma lemmiku kuuma joogiga. Võite lõkke äärde ohutusse kaugusesse asetada ka aiatoolid, et veelgi mõnusamalt lõkkesoojust nautida ja mugavalt oma sooja joogiga tassi käetoe peale toetada. 

Võite kindel olla, et lapsed on talvisest lõkkeõhtust veel mitu päeva vaimustuses.

2. Minge lumisele matkale.

Selle asemel, et pärast värsket lund toas viibida, minge kogu perega talvisele matkale. Tõmmake jalga räätsad ja võtke kaasa kelk juhuks, kui satute ideaalsele mäele. Värkse lumi muudab iga metsa justkui võlumetsaks, kus kõik on valge, puhas ja kõigest muust puutumatu.

3. Viige oma lapsed loodusteemalisele aardejahile..

Korraldage oma lastele talvine aardejaht, kus nad otsivad loomi, taimi, jälgi ja muid asju, mida nad teel näevad. Lisaväärtuse saamiseks koguge esemeid, mida saate hiljem uuesti kasutada (näitkes männikäbid meisterdamised, kuuseoksad vaasi jne) või millega lapsed saaksid oma mängupoes mängides kaubelda..

4. Sõitke saaniga.

Tõenäoliselt ei saa te jõuluvana saaniga sõita, kuid on palju võimalusi kogeda maagiat kohtades, mis pakuvad hobuste saanisõitu. Uurige oma kodulähedastest taludest, kas nad pakuvad sellist võimalust ja internetist otsides küsige kindlasti enne kohaleminekut üle, sest Covidi tõttu on paljud teenusepakkujad tõenäoliselt oma tegevusi pidanud ümber kordineerima.

5. Ehitage iglu või lumekindlus.

Peale suurematt lumetormi ehitage koos lastega enne lumesõja alustamist lumeiglu või uhke lumekindlus. Tunnete end taas lapsena ja saate korraga ka laheda vanemastaatuse!

6. Uisutage õues.

Otsige ideaalne koht uisutamiseks vabas õhus, näiteks kohalikel järvedel ja tiikidel. Paljud omavalitusused teevad ka ise suurematele platsidele liuväljad, kuid uurige enne Covidi ohutusreeglite kohta.

7. Mine kelgutama.

Me ei suuda välja mõelda paremat viisi talve pärastlõuna veetmiseks kui lastega lumega kaetud mäest alla kelgutamine.

8. Rentige metsamajake nädalavahetuseks.

Elage nagu jõulufilmis ja puhake täiuslikus maalähedases majakeses. Enne broneerimist tutvuge kindlasti Covidi aegsete rendireeglitega.

9. Ehitage lumememm.

Mis oleks talv ilma oma lumememmeta? Veeretage koos lastega pallid ja aidake need üksteise peale tõsta. Lapsed saavad otsida loodusest käbisid või kivikesi nööpideks-silmadeks, ja puuoksakesi käteks. Laske oma loovusel lennata – ei pea tegema ainult klassikalist lumememme – looge enda perest lumest koopia koos ka oma lemmikloomadega ja ainulaadne mälestus ongi loodud. Värvi lisamiseks võite kasutada toiduvärve või osta ka spreivärve – nii saate oma loomingulisuse hoopis uuele tasemele viia.

10.  Tähevaatlus

Samal ajal kui pimedad õhtud lühendavad päevi, kasutage seda võimalust pisikestega tähti vaadelda. Suvekuudel on lapsed tavaliselt enne tähtede ilmumist juba voodis, nii et see võib olla nende jaoks põnev võimalus. Valige selge öö ja istuge väljas tekkide sisse mähituna ning vaadake lihtsalt öist taevast. Kui soovite vaadatava kohta veidi rohkem teada, on valikus palju tähevaatlusrakendusi, näiteks Sky Map. Lapsed saavad viia ka oma Tipi telgi õue, et sinna vahepeal peitu pugeda ja koos tähtede kohta uurida – pärast pühkige lihtsalt telk lumest puhtaks.