Kodused mänguväljakud

Kodused mänguväljakud.

Mänguväljakud koduaeda paigaldamiseks, ronimismoodulid, batuudid, liumäed, kiiged, komplektid, liivakastid, mängumajad, kummikatted, muusikariistad, karussellid, kaalukiiged, vedrukiiged, spordivahendid, pargipingid, 3D kummist kujundid, batuudid, kiigeistmed, kinnitusvahendid, tarvikud ja lisad.

Lapsed naudivad kiikumist, igal mänguväljakul võiks olla kiik või kiiged. Kiikumine on rahustav ning vahva tegevus. Osadel mänguväljakutel on kinnituskohad mitme kiige tarbeks. Kui peres on erinevas vanuses lapsed, võib sobida mänguväljak, kus üks kiik on lastekiik ja teine beebikiik. Pesakiik on laste seas väga populaarne. Pesakiik on tavaliselt ümmargune, tugevast nöörist punutud või veekindlast riidest põhjaga kiik. Pesakiik on piisavalt lai, seal on mõnus ka selili lamada. Kui sinu aias on puidust mänguväljak, siis sinna sobib hästi puidust kiik.

Ronimissein – millele on paigaldatud ronimiskivid või nöörid, mida saab kasutada ronimiseks. Ronimiskividest kinni hoides saab laps liikuda mänguväljaku ülemisele korrusele. See arendab motoorseid oskuseid ning tasakaalutunnetust.

Liumäega mänguväljak võtab veidi rohkem ruumi kui ilma liumäeta mänguväljak. Gardenistas-es müüakse erinevaid liumägesid. Laste liumägi peab olema turvaline ning valmistatud kasutajasõbralikest materjalidest.

Torniga mänguväljak on populaarne valik. Torn pakub kaitset suurema vihma ja tuule eest. Trepi või ronimisseinaga pääseb torni sisse, alla saamiseks tuleb ette võtta liumäe sõit. Torniga mänguväljak sobib alates kolmeaastastele lastele.

Enamik õue paigaldatavad suured kodused mänguväljakud on valmistatud puidust. Puidust mänguväljak on tavaliselt eeltöödeldud puidukaitsevahendiga. Selleks, et puidust mänguväljak püsiks kaua kena ja terve, puhasta see sügisel märgadest lehtedest ja muust prügist. Puidust mänguväljak tuleb kord kahe aasta tagant puidukaitsevahendiga üle teha.

Mänguväljak sobib paigutamiseks tasasele pinnale, võimalusel poolvarjulisse paika. Vältige vaiguliste puude lähedust, mis eritavad kevadeti kleepuvat vaiku.

Järgmised näpunäited on sobiva mängumaja või mänguväljaku leidmisel abiks:

  • – Puidust mänguväljak on tugev ja stabiilne, kuid vajab aeg-ajalt puiduhooldusvahendiga hooldamist. Mänguväljaku ümber võiks jääda piisavalt vaba ruumi jooksmiseks ja mängimiseks.
  • – Kui ruumi on piisavalt, võib valida erinevate võimalustega mänguväljaku. Ronimissein, pesakiik, liumägi ja mängumaja leiavad pikalt kasutust. Kui peres on erinevas vanuses lapsed, võib üks kiik olla pesakiik ja teine beebikiik.
  • – Torniga mänguväljak pakub kaitset tuule ja vihma eest ning on omamoodi salapaik. Osadel mänguväljakutel on teisel korrusel hubane ja privaatsust pakkuv mängumaja. Otse mängumaja all paiknev liivakast on ruumisäästlik.

Pakume paigaldust!