You are currently viewing Elementmajad ja moodulmajad – mis need on ja kellele need mõeldud on?

Elementmajad ja moodulmajad – mis need on ja kellele need mõeldud on?

Soovides ehitada omale maja, mille püsitamise maksumus on taskukohane ja ülalpidamiskulud väikesed, siis parimad valikud selle jaoks turul on elementmajad ja moodulmajad. Element- ja moodulmajad on järjest populaarsemaks muutumas, kuna nende hind on tundvalt soodsam kui koha peal algmaterjalidest maja ehitamisel. Element- ja moodulmajad toodetakse soojades kuivades tehastes, mis garanteerib ehitades kõikide materjalide ühtlase temperaatuuri, niiskustaseme ja tootele pika kasutusea. Element- ja moodulmajade eeliseks on paigalduskiirus. Majad püstitakakse 3-7 päevaga, hoides kokku nii aega kui ka raha.

Mis vahe on elementmajal ja moodulmajal?

Elementmaja. Elementmaja seinad ja laed on valmistatud tasapinnalistest elementidest, mis pannakse ehitusplatsil vähem kui nädala jooksul kraana ja töömeeste abiga kokku. Aknad paigaldatakse kas kohapeal või juba tehases seinaelementidele külge – oleneb majast ja tootjast. Elementmaja võib nimetada ka paneelmajaks, erinevus meile tuntud suurte betoonelementmajaga võrreldes on ainult erinev materjal ja maja suurus.
Enamasti on sellistel majadel ka välisviimistlus juba tehases tehtud..

Moodulmaja. Moodulmajad on tehases valmistatud majade kõige komplektsem variant. Need on majad, mis pannakse krundi peal kokku ruumilistest moodulitest. Praktiliselt on tegu ruumilise tetrisega – karbid tõstetakse üksteise peale, kinnitatakse ja ühendatakse tehnosüsteemidega, väiksemad majad tarnitaksegi juba ühes tükis. Enamus maja sise- ja välisviimistlusest on tehasest välja sõites valmis.

Kellele on moodulmajad mõeldud?

Element- ja moodulmajad on eeskätt mõeldud nendele, kes soovivad kiiresti ja soodsalt saada püsti maja, kuhu on praktiliselt koheselt võimalik sisse elama asuda. Moodulmaja soetades ei pea ülemäära muretsema ehitustööde ja viimistluse peale, sest peaaegu kõik tehakse juba tehases valmis – jääb üle lisada ainult enda soovi järgi sisustus ja maja ongi valmis sisse kolimiseks.

Gardenistase tootevalikust leiate laia valiku moodulmajasid – valikus on nii suuremaid (Peremaja 40m2) kui ka väiksemaid (Puhkemaja dušširuumiga 20m2) moodulmajasid. Lisaks leiad ka uudse lahendusena ratastel minimaja, mida on äärmiselt mugav endaga suvisele puhkusele kaasa võtta.