Ugears 3D pusle – Hurdy-Gurdy ehk rataslüüra

Nuputamist ja põnevust kuni 5-ks tunniks! Mudel ei vaja liimi ega eritööriistu ja selle detailid on raamist lihtsasti väljavõetavad. Kõik vajalik kokkupanekuks on komplektis kaasas.

Ainulaadne toode Ugearsi kollektsioonis!

Ugearsi rataslüüra valmistamine:
Ugearsi rataslüüra komplekt on varustatud kõigega, et mudel täielikult kokku panna. Kõik jupid on valmis lõigatud vineerist ning mida on lihtne kokku panna detailse õpetuse järgi. Ainukesed jupid, mis küll puust ei ole, on pilli keeled. Mudelit saab kokku panna ilma ühtegi tilga liimita ning spetsiaalse tööristata või hambaorgita. Parema kõla saavutamiseks on komplektis ka vaiku, millega ratast vahatada.

Suurus kokkupandult: 40*16,5*22 cm
Pakendi suurus: 37,8*17*5 cm
Detailide arv: 292
Orienteeruv aeg kokkupanekuks: 4-5 tundi

Tarne: 1-3 päeva

81.50

Laost otsas

Tutvustus

 

Suurus kokkupandult: 40*16*22 cm
Pakendi suurus: 37,8*17*5 cm
Detailide arv: 292
Orienteeruv aeg kokkupanekuks: 4-5 tundi

Skandinaavia ja Keldi kunstist ning käsitööst inspireerituna ja 21. sajandi insenerikunsti abiga on Ugears välja tulnud imeilusa rataslüüraga. See on maailmas ainulaadne mehaaniline muusikaline mudel ning särav täht Ugearsi kollektsioonis. Instrumenti saab panna ise kokku ning selle peal luua meloodiaid folgi stiilist kuni tänappäeva muusikani, olles sillaks kahe ajavahemiku vahel. Ugearsi fenomenaalne rataslüüra lõi ka laineid Kickstarter üritusel 2017 aasta juulis.

rataslüüra ajaloost:

Rataslüüra on keelpill, mille heli meenutab torupilli oma, kuid mida tekitatkse käega keeratava ratta abil. Ratta hõõrdumisel vastu instrumendi keeli töötab rataslüüra samalaadselt nagu viiul ja poogen. Rataslüüra sai alguse 15. sajandil, olles algselt pigem kaasaskantav orel keskaegses Euroopas. Aja möödudes tehti sellele muudatusi ning rataslüürast sai tavaline instrument rändavatele muusikutele Inglismaal ning renesanssi ajal seostati seda instrumenti ka kõrgklassiga, kus rikastele rataslüüraga muusikat mängiti.

Pilli mängimine:
Rataslüürat mängida on imelihtne. Selleks, et viisi liikuma saada, peab muusik lihtsaslt keerama käepidet pilli otsas ühe käega ning teise käega vajutama puust nuppudele, et muuta heli astmeid. Algajatele on komplektis ka detailsem õpetus pilli mängimiseks muusika loomiseks.

Lisainfo

Kaal 1.4 kg
Mõõtmed 378 × 170 × 50 mm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Ugears 3D pusle – Hurdy-Gurdy ehk rataslüüra”

Toote päring